konkursu na najlepszą przygodę do gry fabularnej Quentin.
Warunki udziału w konkursie
Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać do Kapituły konkursu na adres e-mail: quentinprace@gmail.com, pracę spełniającą następujące warunki:
- Przygoda musi być czytelna
Tekst musi spełniać następujące wymogi techniczne:
- musi być napisany w języku polskim;
- musi być przesłany w formacie .doc (.docx) lub .rtf;
- czcionka tekstu głównego: Times New Roman 12 pkt, odstęp między wierszami – 1,5 interlinii;
- można załączyć do niego jedynie ilustracje (w tym mapy) niezbędne do zrozumienia jego treści.
Autor może przesłać razem ze zgłoszeniem wersję .pdf z ilustracjami oraz opracowaniem graficznym, która będzie udostępniona na stronie konkursu zamiast wersji szablonowej użytej na potrzeby oceny.
- Przygoda musi być przygotowana w dwóch wersjach
- pierwsza zawiera dane osobowe autora;
- druga – bez danych osobowych autora. Jest to wersja przesyłana członkom Kapituły przez sekretarza, który jako jedyny zna dane uczestników.
Prace bez wersji „anonimowej” będą automatycznie odrzucane. Prosimy również przesłanie w tej samej wiadomości e-mail opisu, który ułatwi późniejszą publikację. Opis powinien zawierać:
- informację o systemie i settingu;
- liczbę graczy potrzebnych/sugerowanych dla przygody;
- informację o tym czy przygoda przygotowana jest dla gotowych postaci;
- krótkie streszczenie przygody.
- Przygoda powinna być zwięzła
Teksty dłuższe niż czterdzieści tysięcy znaków (wraz ze spacjami) będą automatycznie odrzucane. Kapituła zastrzega sobie prawo do odrzucenia tekstu w znacznym stopniu naruszającego zasady języka polskiego.
Tekst może zawierać także załączniki w objętości do dziesięciu tysięcy znaków (wraz ze spacjami) w formie:
- kart postaci
- map
- handoutów (których treść właściwa oraz rola w fabule musi być zawarta w tekście głównym). Treść handoutów w wersji audio muszą być spisane w formie tekstowej i również mieścić się w limicie znaków dla dodatków.
- Przygoda może być osadzona w dowolnym świecie
Nadesłana przygoda może się rozgrywać w świecie dowolnej gry fabularnej (wydanej oficjalnie w Polsce lub za granicą drukiem lub w formie druk na zamówienie), a także utworu literackiego, filmowego itp. Jest wskazane aby dostęp do tego świata nie był nadmiernie utrudniony. Przygoda może rozgrywać się również w realiach historycznych. Przyjmujemy również przygody do systemów autorskich (nigdzie niepublikowanych). Kapituła ocenia wyłącznie przygodę i nie ma obowiązku zapoznawać się z systemem RPG. Wszystkie informacje niezbędne do jej oceny powinny być zawarte w treści przygody.
- Przygoda musi być oryginalna
Plagiaty lub wtórne opracowania będą odrzucane. Jak zaznaczono powyżej, przygoda może być umieszczona w świecie jakiejś książki, filmu itp., jednak musi to być twórcza adaptacja. Przyjmujemy wyłącznie prace nigdzie indziej nie publikowane. Przygody, które zostały wcześniej w jakikolwiek sposób upublicznione (poprzez druk w prasie, zamieszczenie w Internecie itp.) nie mogą brać udziału w konkursie. Nie przyjmujemy również prac, które biorą udział w innym konkursie. Przygody przesłane na inny konkurs przed rozstrzygnięciem konkursu Quentin, zostaną zdyskwalifikowane.
- Praca opracowana w zespole redakcyjnym
Praca może mieć do dwóch autorów i dopuszczalna jest zewnętrzna pomoc taka jak np. opinia zwrotna, testy oraz redakcja. Osoby, które takowej pomocy udzielą, są zobowiązane, aby zastosować się do wytycznych odnośnie anonimowości tekstu.
Nie ma limitu liczby przygód, które może wysłać na konkurs jedna osoba lub zespół.
Uwaga!
Autor nadsyłając swoją przygodę automatycznie zaświadcza, że akceptuje wyrażone warunki uczestnictwa, a jego praca spełnia wymogi regulaminu. W przypadku jakichkolwiek odstępstw od niego autor bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wprowadzanie Kapituły konkursu w błąd.
Rozstrzygnięcie konkursu
Ogłoszenie wyników odbywa się podczas zamknięcia konwentu patronującego w danym roku nagrodzie.
Zwycięzca konkursu otrzymuje na własność dyplom Quentina, a także może przejąć na rok miejsce rotacyjne w Kapitule nagrody. Dodatkowe nagrody zapewniają poszczególni sponsorzy. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej nagrody Quentin.
Kapituła ma prawo nie przyznać głównej nagrody. Jeżeli kapituła konkursu uzna, że żadna z nadesłanych prac nie zasługuje na zwycięstwo, nagroda nie zostaje przyznana. Kapituła ma również prawo zmniejszyć liczbę prac biorących udział w finale i wyróżnionych, a także nie przyznać żadnych wyróżnień.
Prawa autorskie i publikacja
Każdy uczestnik biorąc udział w konkursie wyraża zgodę na publikację pracy konkursowej na stronie internetowej nagrody Quentin. Zgoda ma charakter bezterminowy.