2020: XXII edycja Quentina

Aktualizacja: Czas na przysyłanie prac na XXII edycję upłynął 26 lipca 2020. Otrzymaliśmy 41 prac! Dalsze wieści niebawem.

~

Ogłaszamy start XXII odsłony konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej!

Termin

Na wasze prace czekamy do 26 lipca 2020, a ogłoszenie zwycięzcy i przyznanie nagród (które wymieniamy poniżej!) nastąpi na konwencie Copernicon we wrześniu w Toruniu.

Prace

Praca konkursowa musi być scenariuszem (alias – przygodą) do gry fabularnej. Musi być napisana przez was, nie może być nigdzie indziej opublikowana i nie może brać udziału w innych konkursach. Musi liczyć nie więcej niż 100 000 znaków ze spacjami (a najlepszy scenariusz do 40 000 znaków może liczyć na dodatkową nagrodę – czytajcie dalej!). Z pełnym regulaminem możecie się zapoznać tutaj.

Sędziowie

Wasze scenariusze oceni złożona z doświadczonych graczy, mistrzów gry i projektantów gier kapituła, z pewnymi zmianami względem ubiegłego roku:

  • Katarzyna Kraińska, która poprzednio zajmowała miejsce rotacyjne, dołącza do kapituły na stałe.

Pełen skład kapituły przedstawiamy tutaj.

Nagrody!

Każda praca otrzyma komentarze kapituły – to feedback, którego nie dostaniecie nigdzie indziej. Wszystkie scenariusze zostaną również opublikowana na stronie Quentina. A na autorów najlepszych prac czekają nagrody!

~

Najlepsza praca do wydanego w Polsce systemu licząca do 40 000 znaków zostanie opublikowana drukiem w Nowej Fantastyce!

~

Konwent Copernicon zapewnia darmowe wejściówki dla wszystkich finalistów, a także ufunduje pamiątkową tabliczkę dla zwycięzcy.

~

Kapituła Quentina ufundowała gry fabularne: Forbidden Lands i Star Trek Adventures:

~

Wydawnictwo Fajerbol Junior – Gry Fabularne dla dzieci ufunduje podręcznik podstawowy i dodatek do Jagodowego Lasu:

~

Wydawnictwo Q-Workshop ufunduje zestawy kości dla zdobywców trzech pierwszych miejsc: metalowy komplet Światowid dla zwycięzcy i plastikowe komplety Cyberpunk Red dla wyróżnionych.

~

Wydawnictwo Rebel sponsoruje zestaw startowy do 5. edycji Dungeons & Dragons oraz planszówkę Sherlock Holmes: Detektyw doradczy – “Zagadka Kuby Rozpruwacza” i “Przygody na West Endzie”:

~

Szkoła Wyobraźni ufunduje edycję specjalną edukacyjnej gry fabularnej Mistrz Baśni:

~

Wydawnictwo Galakta ufunduje gry planszowe dla autorów trzech najlepszych prac.

~

Wydawnictwo Stinger Press oferuje podręcznik podstawowy do gry fabularnej Ostrza w mroku:

~

Zgrozy
Janek Sielicki Publishing

Kołek niewiary, Zgrozy i Janek Sielicki Publishing ufundują przygody do D&D i Zewu Cthulhu w formacie PDF.

~

To nie wszystko! Nagrody ufundują również wydawnictwo Black Monk Games, firmy CI Games oraz Flying Wild Hog, GRAJ! kolektyw, a także wydawnictwo Gramel.

~

Patronami medialnymi tej edycji konkursu są wspomniana już Nowa Fantastyka, a także grupa Panie i Panowie, zagrajmy w RPG oraz blog zwierz popkulturalny.

~

Możecie spodziewać się od nas dalszych wieści, które będziemy publikowali tutaj, a również na naszej stronie na Facebooku.

Jeśli chcecie wystartować, ale nie wiecie, od czego zacząć, zachęcamy do przeczytania naszych notek i do lektury zwycięskich przygód z ubiegłych lat.

Zapraszamy do udziału i trzymamy za was kciuki!