Przygody z Quentina Express + odwołany Copernicon

Na nadsyłanie prac na tegoroczną edycję Quentina został niecały miesiąc. Z tej okazji publikujemy przygody, które powstały w ramach konkursu Quentin Express na ubiegłorocznym Coperniconie (swoją drogą, więcej o Coperniconie poniżej).

W Quentinie Express każdy z autorów na napisanie scenariusza miał tylko godzinę. Limit czasu był dość ekstremalny, a zadanie utrudniał obowiązek nawiązania do trzech słów kluczowych, którymi były “statek”, “rękawica” i “przebaczenie”. Mimo to uczestnicy stworzyli bardzo solidne i inspirujące przygody: z akcją, wyborami, dramatyzmem, a nawet z mechaniką (poza startującą w konkursie przygodą storytellingową, która naturalnie obywała się bez kostek i statystyk).

Do Waszej dyspozycji oddajemy zwycięski scenariusz Zagubienie, czyli przygodę do 5. edycji D&D, klasyczne fantasy z intrygującym złoczyńcą, stworzone przez Marcina “McRellę” Najdowskiego. Publikujemy również szkic przygody high fantasy Rękawica Przeznaczenia autorstwa Kuby (również do D&D); psychodramę SF Telefon napisaną przez Bartosza “Ksenia” Kąkola; a także startującą poza konkursem Dziedzinę Plugawicielki Jezior (autorstwa sędziego, który nie miał nic do roboty, kiedy uczestnicy pisali). Dla każdej przygody zamieszczamy zarówno wersję przepisaną maszynowo, jak i ZAKAZANY ODRĘCZNY MANUSKRYPT. Przygody opatrzyliśmy krótkim komentarzem. Pobierajcie, czytajcie, prowadźcie! Warto.

Podczas Quentina Express autorzy mieli tylko cztery kwadranse na napisanie prac. Wy macie jeszcze cztery tygodnie na napisanie przygód na dużego Quentina. Dacie radę!

Copernicon 2020 odwołany

Organizatorzy poinformowali, że w tym roku zostaje odwołany Copernicon, na którym miała odbyć się gala XXII edycji Quentina i ogłoszenie wyników. Mimo to gala odbędzie się niezawodnie, być może w trochę późniejszym czasie i na pewno w innym miejscu (najpewniej online). Pracujemy nad tym. Kiedy będziemy coś wiedzieli, damy Wam znać!