Wyniki XXIII edycji Quentina (i inne wieści)

25 września na Coperniconie zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Zwyciężyła przygoda Dobry, zły i głupi do D&D 5e autorstwa Wojciecha Rosińskiego. Pierwsze wyróżnienie otrzymała praca Grzech Polesia do Vaesen pióra Jana Milewskiego, a drugie scenariusz Dzieci i ryby głosu nie mają do Warhammera pióra Jakuba “Gacha” Gachowskiego.

Nagrodę Nowej Fantastyki (dla najlepszej przygody do 40 tys. znaków, przeznaczonej do gry wydanej w Polsce) otrzymał scenariusz Zielona Nadzieja do Cyberpunka Red, napisany przez Konrada Gułę.

Gratulacje!

Przy okazji chcielibyśmy podziękować tegorocznym sponsorom: portalowi ABC Gier Fabularnych, wydawnictwu Black Monk, konwentowi Copernicon, wydawnictwu Galakta, wydawnictwu Gramel Books, blogowi Kołek Niewiary, wydawnictwu Rebel i producentowi kości RocketDice. Dzięki Wam możemy wręczać autorom najlepszych przygód górę nagród. Dziękujemy również naszym patronom: Nowej Fantastyce i grupie Panie i Panowie, zagrajmy w RPG.

~

Na Coperniconie odbyła się druga edycja konkursu Quentin Express na przygodę napisaną w godzinę, w której zwyciężył Jakub „Gachu” Gachowski (nie było mu mało finału dużego Quentina). Gratulujemy! Przygody z Expressu możecie znaleźć tutaj.

~

Dziś publikujemy pierwszą część komentarzy do poszczególnych prac konkursowych. Swoje opinie o przygodach, a także porady scenopisarskie, wyrażają Piotr Cichy, Witold Krawczyk i zwycięzca ubiegłorocznego Quentina – Andrzej Stój. Znajdziecie je na podstronach scenariuszy z tegorocznej edycji.

~

I wreszcie – to mój (Witolda Krawczyka) ostatni news na stronie Quentina. Po czterech latach sędziowania i po ocenieniu, o ile dobrze liczę, 110 scenariuszy, czuję potrzebę przejścia na Quentinową emeryturę. To była świetna przygoda, miło się dla Was (sędziowie, uczestnicy, czytelnicy) pisało. Do zobaczenia!